Stretch maszynowy i ręczny - producent

Stretch to wielowarstwowa rozciągliwa folia, która używana jest na co dzień przez wielu z nas. Aby folia stretch była funkcjonalna i świetnie wykonywała swoje zadanie, jakim jest zabezpieczanie przedmiotów, należy wybrać najlepszej jakości stretch, pochodzący od zaufanego producenta. Jesteśmy producentem precyzyjnie wykonanej folii stretch, która cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Produkt, który oferujemy, jest rozciągliwy i elastyczny, dzięki czemu świetnie nada się do opakowana różnego rodzaju produktów.

Producent folii stretch
obrazek prezentujacy

Produkcja folii stretch - jak przebiega?

Do wytwarzania produktu wykorzystuje się tworzywa sztuczne, takie jak polietylen, polipropylen czy kopolimer. Istnieją dwie metody wytwarzania folii stretch. W pierwszej z nich specjalistyczne maszyny, w których na początku należy umieścić tworzywo w formie granulatu, podgrzewają je, a następnie rozciągają i ochładzają. Drugi sposób polega na podgrzaniu, a potem rozdmuchiwaniu tworzywa w dwóch kierunkach i następnie jego ochłodzeniu zimnym powietrzem.

Folia stretch maszynowa - najważniejsze informacje

Maszynowa folia stretch cechuje się możliwością jej maksymalnego rozciągnięcia i szybkiego powrotu do swojego pierwotnego kształtu. Ten rodzaj folii do prawidłowego działania wymaga użycia automatycznej bądź półautomatycznej owijarki. Produkt ten świetnie sprawdzi się do zabezpieczania palet i innych przedmiotów dużych gabarytów. Sprawia to, że jest to produkt dedykowany w szczególności przedsiębiorstwom zajmującym się transportem czy handlem.

Folia stretch ręczna - najważniejsze informacje

Ręczna folia stretch cechuje się mniejszą grubością - od 10 do 40 mikrometrów, dzięki czemu możliwa jest jej ręczna aplikacja. Swoje zastosowanie znajduje głównie w małych przedsiębiorstwach, gdzie owija się nią przedmioty o mniejszych gabarytach. Gwarantuje optymalną rozciągliwość i nie wymaga użycia wielu warstw, aby dobrze zabezpieczyć dany produkt. Najczęściej spotkać ją można jako opakowanie produktów spożywczych w marketach.